Nadszedł czas wymiany opon na zimowe? A może właśnie skończyła się zima i trzeba kupić nowe opony letnie? Zapoznaj się z naszą ofertą, a na pewno będziesz zadowolony.
Specjalizujemy się w sprzedaży opon dla samochodów osobowych. W naszym serwisie znajdziesz wszystkie marki i rodzaje opon. Nasi pracownicy potrafią doskonale doradzić, które opony będą najlepsze dla Twojego samochodu.
Oferujemy opony nowe i używane. Kupując opony używane możesz mieć pewność, że są one jeszcze na tyle mocne i wytrzymałe, że gwarantują bezpieczną jazdę. Oferujemy nie tylko możliwość zakupu opon, ale także usługi ich wymiany.
Zapraszamy więc do nas, gdyż oprócz dobrej cenowo oferty będziesz mógł także skorzystać z fachowej porady i wybrać opony najlepsze dla Twojego auta. Nie czekaj więc na ostatnią chwilę, lecz przyjedź do nas już teraz.

Opony letnie

Dokonując wyboru opon letnich warto wiedzieć do nieco o ich cechach charakterystycznych. Otóż opony letnie, jak sama ich nazwa wskazuje przeznaczone są do jazdy w lecie. W związku z tym mieszanka gumowa, z której są wykonane ma pełne właściwości jeśli chodzi o przyczepność i ścieranie tylko w warunkach, gdy temperatura jest wyższa niż 7 stopni Celsjusza. Poniżej tej temperatury traci swoje walory.
Cechą charakterystyczną opon letnich jest to, że pozwalają na szybką i dynamiczną jazdę. Osiągi, które można uzyskać na tych oponach należą do najwyższych, także w upalne dni. Pod tym względem są dużo lepsze niż opony wielosezonowe.

Dzięki użytej mieszance i budowie bieżnika, opony letnie pozwalają zmniejszyć opory toczenia, co sprzyja ograniczeniu zużycia paliwa. Dodatkowo należy pamiętać, że osiągają one najwyższe wyniki pod względem długości drogi hamowania w warunkach, do jakich są przeznaczone, a więc na suchej nawierzchni w upalne dni.

Opony zimowe

Opony zimowe muszą spełniać wysokie wymagania, żeby mogły zapewnić bezpieczeństwo osobom podróżującym w samochodzie w nie wyposażonym. Opony zimowe muszą się przecież sprawdzić w warunkach, gdy na drodze zalega śnieg, woda czy błoto pośniegowe.
Na jakość opony wpływa nie tylko rodzaj mieszanki gumowej, z której są wykonane, ale także wzór bieżnika. Najlepiej na oponach zimowych sprawdza się bieżnik asymetryczny. Pozwala on z jednej strony usuwać zanieczyszczenia spod koła, a z drugiej utrzymuje tor jazdy. Dodatkowym elementem bieżnika, który pozwala na utrzymywanie opony we właściwym torze są lamelki. Zwiększają one przyczepność opony, a w zależności od kształtu mają także inne dodatkowe zadania.

Wybór opon zimowych zapewni nam lepszą przyczepność, krótszą drogę hamowania, lepsze przeniesienie na łukach i szybszą reakcję na ruchy kierownicy. Nie warto więc z tego rezygnować jeżdżąc na oponach nieprzystosowanych do trudnych warunków zimowych.

PROTEKTOR
Al. Niepodległości 705-707
81-853 Sopot
tel. 501 129 580
tu się znajdujemy